Отборът на Локомотив (София) победи с 1:0 Славия в едно позабравено столично дерби от програмата на деветия кръг на Първа професионална футболна лига.
Единственото попадение дойде в началото на втората част и бе дело на Октавио. “Белите” играха повече от едно полувреме с човек по-малко, тъй като Георги Вълчев бе изгонен малко преди почивката.
Срещата в по-голямата си част бе равностойна, но столичните “железничари” успяха да се възползват от численото си предимство и в крайна сметка да се доберат до ценни три точки. Славия пък този път не успя да постигне позитивен резултат с човек по-малко, както направи срещу ЦСКА - София и Лудогорец в предните си мачове.
В началото на мача почти нищо интересно не се случи на терена. Битката бе предимно в средата на терена, като единствено Ерол Дост стреля точно към вратата на Локомотив, но Александър Любенов спаси.
В 39-ата минута гостите останаха с човек по-малко. При един въздушен двубой Георги Вълчев удари в главата Божидар Кацаров, при което халфът на "железничарите" получи рана. Съдията разгледа ситуацията на ВАР и даде червен картон на футболиста на "белите".
Малко след това Славия можеше да излезе напред макар и с човек по-малко. Питър Макрилос изведе Ертан Томбак на стрелкова позиция, но вратарят излезе и скъси ъгъла, за да блокира удара.
Минута преди края на полувремето Раел Лолала пробва удар техничен към вратата, но Светослав Вуцов с добро спасяване изби в ъглов удар.
В 56-ата минута Локомотив откри резултата. Недобра ориентация на бранителите на Славия позволи на Октавио да получи топката пред наказателното поле и след бърза обработка стреля между купа от играчи, за да прати топката в ъгъла на Вуцов, който нямаше време да реагира по-добре.
През останалото време на втората част Локомотив действаше доста стегнато и почти не остави шансове на футболистите на "белите", което се оказа решаващо за крайния успех. Славия от своя страна опита да наложи натиск, но с човек по-малко това бе трудно за играчите на Златомир Загорчич.
Локомотив София - Славия 1:0
Голмайстор: Октавио (56)
Локо София: 24. Любенов, 13. Рапосо, 6. Крачунов, 8. Матеус, 4. Орачев, 22. Семерджиев, 44. Кацаров, 58. Октавио, 93. Пинсон, 11. Лолала. 19. Димитров
Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Христов, 18. Стоянов, 77. Вълчев, 17. Дост, 7. Маркилос, 88. Тасев, 10. Кирилов, 19. Сораков








Тридневен траур в Дупница след трагедията в река Струма
Дневен хороскоп за 5 юли: Емоции, нужда от пауза и размисъл за зодиите
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Робърт Уитакър: Никога не съм се чувствал по-добре, готов съм за полутежка категория
Макс Холоуей не изключва реванш с Джъстин Гейджи: Първо трябва да победя Конър
Джон Джоунс: Конър Макгрегър няма нужда да се бие, но се връща, защото обича спорта
Алин Перейра защитава титлата си срещу бивша шампионка на Bellator
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар05:39 | 24 апр 2024 г.
02:03 | 28 сеп 2021 г.
22:51 | 27 сеп 2021 г.
22:15 | 27 сеп 2021 г.
Напиши коментар